Tipy na zájezdy:     Předvánoční Paříž - Poklady Notre-Dame, Van Gogh, Piccaso, 01.12.2023 - 04.12.2023, od 18990 Kč;       Paříž a zámky na Loiře, letecky, 28.09.2023 - 01.10.2023, od 21990 Kč;       Unesco památky Francie, 24.10.2023 - 29.10.2023, od 25990 Kč;      

Korsika

Korsika - Ajaccio, hlavní město
Korsika je oblíbeným turistickým cílem. Kromě pláží a malebných přístavů nabízí ostrov ležící mezi Francií a Sardinií vysoké hory (San Pietro 1 766 metrů), řeky s vodopády, rokle a macchií porostlé kopce. Korsika je proto ideální pro všechny, kteří chtějí spojit pobyt u moře s aktivní horskou turistikou.

Vzhledem k tomu, že ostrov je dlouhý jen 180 kilometrů a široký 80 kilometrů, velice snadno se tady cestuje. Na tisíc kilometrů dlouhém pobřeží najdete pláže s jemným zlatým pískem, zátoky s rybářskými vesničkami pod skalnatými převisy a útesy spadající dramaticky do azurových vod Středozemního moře. Vnitrozemím se táhne žulové pohoří, jehož vrcholky dosahují až 2170 metrů, díky čemuž si Korsika vysloužila přezdívku "hora v moři". Tyto vrcholky bývají v zimním období pokryty sněhem. Svou úlohu tu sehrálo i počasí. Větry vytvarovaly měkčí skály do velkolepých a groteskních tvarů, zatímco mráz a sníh uhladily ostré hrany horských hřbetů. Ostrov umožňuje každému z návštěvníků, aby si mohl dosyta užít teplého korsického slunce na pláži, vyjet si na výlet do okolí nebo se vypravit do místních obchůdků či při sklence aperitivu pozorovat západ slunce v některém z půvabných letovisek. Kdysi neproniknutelné horské průsmyky jsou dnes už přístupné a nabízejí jedinečné možnosti k výletům - ať už autem, pěšky, na kole či na koni.

Místní řeky a horské bystřiny skýtají ideální podmínky pro sjíždění kajakem či v kánoi. Příkré vrcholky hor lákají horolezce a horský vzduch nadnáší letce na rogalu.

Zajímavých míst na Korsice najdeme spoustu, mezi nejvýznamnější však patří následující:

Ajaccio - Město ležící v malebném zálivu, které je zároveň hlavním městem Korsiky a to již od roku 1492.

Calvi - Staré rybářské město na severozápadě ostrova, nad kterým se vypíná středověká citadela. Centrum města tvoří široké nábřeží se spoustou kaváren, cukráren a restaurací. Atmosféru tohoto malého, ale krásného města dotváří úzké uličky s obchůdky, hotely a restauracemi. Zvláště večer je procházka centrem města považována za velmi působivou. Celé město obepínají řetězce kopců s malebnými vesničkami a velkolepými výhledy na záliv Calvi se širokými písčitými plážemi. V okolí města je mnoho turistických tras, ale i divoké skalnaté zátoky s průzračnou vodou, které jsou jako stvořené pro opravdové milovníky přírodních krás.

Bastia - Je největším městem severovýchodní oblasti ostrova a také hlavní přístav. Jeho historie sahá až k době Římanů. Zároveň je také městem držícím válečný kříž za statečnost z druhé světové války.

Corte - Za povšimnustí zde jistě stojí především zdejší středověká citadela.

Les Calanches, Piana - Zde můžeme nalézt dlouhý úsek rudých skalisek Les Calanches, který vznikal tisíciletým působením moře.

Porto - Malé městečko obklopené vysokými horami v jedné z nejkrásnějších zátok Korsiky, ale i celé Francie.

Více informací o Korsice naleznete na http://www.visit-corsica.com.

Tipy na zájezdy na Korsiku

Fotogalerie
Korsika
Korsika - Calvi, staré rybářské město
Francie
Rozloha: 547 030 km2
Počet obyvatel: 60 876 000
Hlavní město: Paříž (2 152 000 obyv.)
Měna: euro (EUR)
Úřední jazyk: Francouzština
Náboženství: 82% křesťané, 3% muslimové, 15% bez vyznání
Nejvyšší hora: Mont Blanc (4 807 m)
Nejdelší řeka: Loira (1 025 km)
Mezinárodní volací kód pro Francii: 33